KRĘTLIKI SZYBKOZŁĄCZKI KÓŁECZKA

Krętliki szybkozłączki kółeczka

Mogą wydawać się skromnym wyposażeniem, które nie ma istotnego wpływu na wyniki zasiadki, ale w rzeczywistości krętliki karpiowe są niezwykle istotnym akcesorium wędkarskim. Dobry krętlik dopełnia cały zestaw i bez wątpienia musi być niezawodny. Na rynku jest dostępnych mnóstwo krętlików, ale wiele z nich okazuje się produktami bardzo słabej jakości. W naszej ofercie znajdziesz trwałe i funkcjonalne akcesoria, wykonane z dbałością o wysokie standardy techniczne, wyjątkowo gładkie, bez ostrych krawędzi, które możesz łatwo dopasować do szerokiej gamy zestawów. Szybko i bez problemów połączysz nimi żyłkę z przyponem.

 

Krętlik nr 8 czarny mat 10 szt. Krętlik nr 8 czarny mat 10 szt.
Producent: Aquaborn
Cena:

10,75 zł

szt.
zobacz więcej

Akcesoria karpiowe metalowe, to wszelkiego rodzaju krętliki, szybko złączki, oczka, owale, kółeczka łącznikowe oraz wiele innych akcesoriów.

Krętliki karpiowe (ang: carp swivel) to bardzo ważna część akcesoriów karpiowych do budowy przyponu. Wielorakie zastosowanie sprawia, że zestaw karpiowy bez krętlika w zasadzie nie istnieje.

Zasadnicze zadanie to zapobieganie skręcaniu się żyłki głównej przy zwijaniu zestawów lub dalekich rzutach zestawem oraz łączenie wszelakich elementów zestawu karpiowego:

  • żyłki głównej z przyponem karpiowym
  • lidera (ang: leader) z przyponem (tu uwaga-nigdy nie łączymy leader'a z żyłką główną, ze względu na brak możliwości uwolnienia się karpia lub amura po zerwaniu żyłki!

Dobre krętliki karpiowe – szeroki wybór niezawodnych akcesoriów

Dostępne w naszym sklepie krętliki karpiowe mają wiele zastosowań, ale najczęściej przywiązuje się do nich przypony, a korpus krętlika wciska w klips, ciężarek lub zestaw prowadzący. Są to precyzyjnie wykonane, bardzo solidne, pozbawione zadziorów, antyrefleksyjne akcesoria, na których możesz polegać, nawet gdy walczysz z dużym karpiem. Warto podkreślić ich kolorystykę – zostały pokryte czarnym matem, dzięki czemu nie odbijają promieni słonecznych i nie płoszą ryby.

Wybieramy produkty znanych, cenionych marek, które gwarantują, że każdy krętlik karpiowy będzie wyróżniał się niezawodnością, wysoką odpornością na zerwanie oraz łatwym użytkowaniem. Oprócz standardowych krętlików, w ofercie znajdziesz m.in. szybkozłączki, umożliwiające błyskawiczną wymianę przyponów z dodatkowym kółeczkiem, powodującym swobodne obracanie przyponu, dzięki czemu akcesorium może służyć do budowy zestawów Ronnie Rig.

Sprawdzony krętlik karpiowy – podstawa satysfakcjonującej zasiadki

W naszym sklepie odpowiednie wyposażenie znajdą dla siebie zarówno początkujący amatorzy, jak i doświadczeni wędkarze. Dbamy o to, by oferować akcesoria, w tym krętliki karpiowe, zaprojektowane w taki sposób, aby spełniały one współczesne standardy łowienia. Dobre krętliki pozwalają szybko stworzyć kompaktowy system mocowania haczyka, zapewniający skuteczne zacięcie. Dzięki nim każdy wypad na ryby będzie o wiele bardziej satysfakcjonujący.

 

Jakie właściwości krętlika karpiowego są najważniejsze?

 

Rozmiar krętlika?

W wędkarstwie karpiowym najbardziej popularny krętlik ma rozmiar numer 8 (ang: No.8), ponieważ pasuje i idealnie zaciska się w klipsie bezpiecznym większości firm karpiowych.

Dotyczy to prostego krętlika z dwoma oczkami, szybko złączki do szybkiej wymiany przyponu.

Krętliki specjalne do przyponu z kulką proteinową pływającą są mniejszych rozmiarów, zwykle nr 11, a najmniejszy mikro krętlik karpiowy bezpośrednio do mocowania kulki przynętowej ma rozmiar 24

Kolor?

Najlepsze krętliki karpiowe mają pokrycie anty refleksyjne- czarny mat. Wiąże się to z tym, że błyskające elementy zestawu końcowego mogą odstraszać ostrożne karpie tuż przez samym braniem. Zapewne jest w tym jakaś idea, lepiej tworzyć przemyślane i logiczne systemy karpiowe. Pionierem jednolitych akcesoriów karpiowych w kolorze matowym była firma PB Products, której wszystkie elementy metalowe są w kolorze matowym.

Wytrzymałość?

Prosta odpowiedź-jak najmocniejszy, najlepiej wytrzymałości liniowej ok 40kg. Ważne jest, żeby po siłowym holu sprawdzić jakość kręlika, czy nadal spełnia swoją funkcję a oczka z obu stron obracają się swobodnie.

 

Jakie rodzaje krętlików mają zastosowanie w wędkarstwie karpiowym?

 

Mnogość pomysłów na budowanie zestawów i przyponów jest przeogromna i ogranicza ją jedynie wyobraźnia karpiarza, podstawowe i najbardziej popularne to około 20 rodzajów.

 

Krętlik karpiowy uniwersalny- Swivel to dwa oczka połączone korpusem metalowym, czyli patrząc na krętlik leżący poziomo na stole schemat oczko-korpus nr 8-oczko

Wymiary oczek nie są zdefiniowane i różne firmy maja swoją rozmiarówkę, przyjmuje się zwyczajowo nazwy normalne oczko i duże oczko.

Zastosowanie głównie do łączenia przyponu z żyłką główną. Czasem, w przyponach sztywnych tzw. łamańcach łączy dwie części przyponu.

 

Krętlik karpiowy z szybkozłączką- Speed Swivel oczko-korpus nr 8-szybkozłączka służy do szybkiej wymiany przyponu karpiowego, zakończonego pętelką.

 

Krętlik z dużym oczkiem- Big Eye Swivel duże oczko-korpus nr 8-duże służy do montażu przyponu Chod Rig w wersji klasycznej- duże oczko nakłada się na korpus chod'a i blokuje z dwóch stron gumkami.

 

Krętlik do Ronnie Rig- o schemacie duże kółeczko-oczko-korpus nr. 11-szybkozłączka to ostatnio najpopularniejszy wśród krętlików karpiowych, służy do mocowania haka w zestawach z kulką pływajacą pop-up. Niezwykle skuteczny z wieloma modyfikacjami, dostępne są osobno jak i w gotowych zestawach Ronnie Rig

 

Krętlik Heli-Chod Speed Swivel- to klasyka w budowaniu krótkich przyponów rzutowych o schemacie duże oczko-korpus-szybkozłączka.

Zastosowanie podobne do Big Eye Swivel, z tym, że przypon łączymy pętelką z hakiem szybkozłączki.

 

Mikro krętlik do mocowania przynęt pływajacych jest głównie w rozmiarze 24 i występuje w wersji klasycznej, jak i z dodatkowym kółeczkiem. Łączenie przynęty odbywa się głównie przy pomocy specjalnej plecionki woskowanej Bait Flos Waxed

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie krętlików karpiowych?

 

Według wielu doświadczonych karpiarzy jakość żyłki i zestawu końcowego jest kluczowa do skutecznego wyholowania karpia, lub amura.

Na tych elementach nie warto oszczędzać, ponieważ nasza cała praca i inwestycja w przygotowanie łowiska, poświęcony czas pryskają jak bańka mydlana wraz z trzaskiem pękającej żyłki, łamanego haka lub pękniętego krętlika.

Nawet najlepszy krętlik karpiowy po siłowym holu trzeba sprawdzić mi na wszelki wypadek, wymienić, koszt kilkudziesięciu groszy za krętlik jest niewspółmierny do kosztów całej wyprawy karpiowej.

 

W sprawie porad i wyboru krętlików karpiowych i innych akcesoriów zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem, gdzie chętnie służymy poradą.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl