Opcje przeglądania
Dostępność
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

PONTONY, ŁÓDKI ZANĘTOWE

  • nowość
Ponton Kolibri KM 260, sztywna podłoga, zielony Ponton Kolibri KM 260, sztywna podłoga, zielony
Producent: Kolibri
Cena:

2 350,00 zł

zobacz więcej
  • nowość

Pontony i łódki zanętowe

Bez łodzi wyprawa wędkarska się nie odbędzie. Jeśli chcemy łowić ryby, musimy być nad wodą. Podczas wędkowania z brzegu może się zdarzyć, że wokół jest zbyt wielu sąsiadów, którzy zakłócają spokój. Mała łódź wędkarska może być w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem. Tym bardziej, jeśli chcemy się nacieszyć ciszą i wędkowaniem w pełnym słowa tego znaczeniu.

Pontony i łodzie zanętowe to lekkie jednostki pływające, które mogą być wykorzystywane do połowów na jeziorach i rzekach. Główne cechy tego typu łodzi to prostota obsługi, łatwość montażu i demontażu, wysoka niezawodność, kompaktowość i dostępność w wielu modyfikacjach. Pontony mają gumowany kadłub z licznymi komorami powietrznymi w środku, dzięki czemu łatwo się unoszą. Trapezoidalne siedziska po bokach pozwalają wędkarzom wygodnie siedzieć, nawet podczas poruszania się na falach. Popularniejszą formą przemieszczania się po wodzie jest wędkowanie z łodzi. Może to być mała łódka, która jest przeznaczona do wypływania na wody w okolicy małego stawu lub jeziora. Dużą zaletą tych środków transportu jest to, że pozwalają nam dostać się na wodę do każdego wybranego miejsca. Oznacza to, że łatwo jest zbadać wszystkie części zbiornika wodnego i dokonać połowu tam, gdzie chcemy i tam, gdzie jest najwięcej ryb. Warto również wspomnieć, że dzięki małej łodzi można również odbywać wycieczki wzdłuż wybrzeża, podczas których można podziwiać piękno otaczających nas widoków.

Ponton czy łódź? Co wybrać?

Punktem wyjścia przy wyborze środka transportu wodnego jest określenie jego przeznaczenia. Nie ma identycznych modeli, różnią się one jedynie wielkością, wagą, stabilnością i napędem. Zanim zastanowimy się, który z nich wybrać, lepiej pomyśleć o tym, czego tak naprawdę oczekujemy od naszego sprzętu. Zadanie polega na wyborze łodzi lub pontonu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wybór nie ma znaczenia – obie są dobre do wędkowania. Jednak niektóre modele mogą zagwarantować większy komfort i łatwość użytkowania niż inne. Ważne jest, aby dowiedzieć się, na czym konkretnie nam zależy. Zaletą pontonów jest zdecydowanie to, że o wiele łatwiej zapakować je do auta niż łódki zanętowe. Jeśli mieszkamy daleko od miejsca połowu, zdecydowanie lepiej zdecydować się na lżejszy model.

Wygodne wędkarstwo – pontony i łodzie zanętowe

Pontony i łodzie zanętowe to popularny wybór dla wędkarzy poszukujących przygód. Dostępnych jest wiele różnych opcji, a każda z nich ma swoje mocne strony. Pontony są zazwyczaj szybsze i lżejsze niż łodzie , ale ich wadą jest brak stabilności podczas pokonywania przeszkód, takich jak skały lub linie brzegowe. Z kolei ich więksi kuzyni mogą oferować lepszą stabilność, ale nie mieszczą się tak łatwo w garażu lub zdecydowanie trudniej jest je przewieźć, bez konkretnego środka transportu. Pontony z szerokim i twardym dnem są najbezpieczniejszymi jednostkami na wodzie.

Łódź jest droższą wersją pontonu i przeznaczona jest tylko do większych zbiorników wodnych, takich jak jeziora, dopływy, morza itp. Łodzie są używane do przemieszczania się na dużych odległościach (np. z jednej zatoki do drugiej), są bogate w sprzęt i wyposażenie. Mogą osiągać znacznie większą prędkość, zasięg, mają większą stabilność na wodzie. Nie są tak wrażliwe na temperaturę powietrza, jak to się dzieje w przypadku mniejszych łodzi. Łódki uchodzą za te bardziej stabilne, ale nie zawsze jest to prawdą. Szerokość dna łodzi jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o jej stabilności. Wąskie dno znacznie zwiększa ryzyko wywrócenia się łodzi. Wybierając sprzęt wędkarski, warto zwrócić uwagę na ten parametr.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl