ECHOSONDY

Echosondy na karpie

IBobber Echosonda Bezprzewodowa IBobber Echosonda Bezprzewodowa
Producent: Aqua Vu
Cena:

549,00 zł

zobacz więcej
Echosonda bezprzewodowa Deeper CHIRP+ Echosonda bezprzewodowa Deeper CHIRP+
Producent: Deeper
Cena:

1 899,00 zł

zobacz więcej
  • nowość
Echosonda bezprzewodowa Deeper CHIRP+ 2.0 Echosonda bezprzewodowa Deeper CHIRP+ 2.0
Producent: Deeper
Cena:

1 899,00 zł

zobacz więcej
  • nowość
Echosonda bezprzewodowa Deeper PRO Echosonda bezprzewodowa Deeper PRO
Producent: Deeper
Cena:

949,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Echosonda bezprzewodowa Deeper PRO+ Echosonda bezprzewodowa Deeper PRO+
Producent: Deeper
Cena:

1 449,00 zł

zobacz więcej
  • nowość
Echosonda bezprzewodowa Deeper START Echosonda bezprzewodowa Deeper START
Producent: Deeper
Cena:

599,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
Uchwyt do mocowania telefonu Deeper Phone Holder Uchwyt do mocowania telefonu Deeper Phone Holder
Producent: Deeper
Cena:

75,00 zł

zobacz więcej
  • nowość

Echosondy wędkarskie

Aby móc złapać swoją zdobycz, wędkarz powinien przeanalizować warunki, w jakich łowi. Służy do tego echosonda wędkarska, stosunkowo niewielkie urządzenie, które znacznie zwiększa efektywność połowu. W dzisiejszych czasach nie jest ważne to, czy jesteśmy profesjonalnym, czy amatorskim wędkarzem, ale istotny jest poziom naszego wyposażenia. Jeśli mamy dostęp do technologii, która pozwala wybrać miejsce połowu, w każdej chwili i bezbłędnie znaleźć potrzebną zdobycz oraz dokonać dokładnych obliczeń głębokości wody, wędkarstwo staje o wiele łatwiejsze.

Czym jest echosonda wędkarska?

Echosonda to niewielkie urządzenie, które pozwala wykryć poruszające się w wodzie ryby i ocenić głębokość wody. Echosonda jest nowym rozwiązaniem w wędkarstwie. Nie zastępuje ona tradycyjnych metod poszukiwania ryb, lecz je uzupełnia. Dzięki tego typu cennym informacjom można znaleźć miejsca, w których ryby celowo zatrzymały się, i wyeliminować obszary, w których ich nie ma.

Echosondy wędkarskie stają się coraz bardziej popularne wśród wędkarzy, szczególnie wśród tych, którzy łowią z łodzi. Urządzenie do wyszukiwania ryb wyświetla stan dna morskiego pod łodzią i pomaga znaleźć najlepsze miejsce do wędkowania. Istnieją różne echosondy dostępne na rynku.

Urządzenia do wyszukiwania ryb to jedna z najmądrzejszych inwestycji dla wędkarzy rekreacyjnych i zawodowych. Dzięki wykrywaczowi ryb można sprawdzić stan dna morskiego pod łodzią. Na ekranie można zobaczyć czy dno jest twarde, czy miękkie, gdzie znajduje się skarpa lub dziura, a także co leży na dnie. Te istotne informacje pomogą znaleźć odpowiednie miejsce do wędkowania. Echosonda to narzędzie wędkarskie, którego działanie polega na wysyłaniu i przetwarzaniu fal elektromagnetycznych z powrotem na powierzchnię. Echosonda mierzy głębokość pomiędzy urządzeniem sonarowym, a dnem i innymi przeszkodami. Informacja ta jest wyraźnie widoczna na wyświetlaczu. Droższa echosonda ma nieco więcej opcji, które mogą jeszcze bardziej ułatwić połów, a przede wszystkim liczby mogą być mierzone znacznie dokładniej. Echosondy są ważnym dodatkiem do każdego sprzętu wędkarskiego. Patrząc na ekran echosondy, od razu wiemy, gdzie jest twarde i miękkie dno, gdzie jest płytko lub głęboko, a gdzie są skały lub dziury w dnie morskim. Dzięki tym informacjom można wybrać obszary odpowiednie do wędkowania. Bez takiej wiedzy można szybko stracić cenny czas i wysiłek, i pozostawić po sobie jedynie rozczarowanie.

Jaką echosondę wybrać?

Echosonda generuje sygnał ultradźwiękowy, który jest następnie rozprowadzany po akwenie. Dno i ryby stanowią przeszkody, a gdy sygnał je napotka, odbija się i wraca do urządzenia. Przetwornik wysyła fale dźwiękowe pod łodzią i rejestruje, co słyszy w odpowiedzi. Prędkość, z jaką dźwięk przemieszcza się w wodzie, zależy od jej gęstości i innych czynników, dlatego korzystając z tej informacji, można łatwo zmierzyć głębokość, na jakiej się znajdujemy. Coraz to bardziej nowoczesne echosondy, dzięki technologii GPS o wysokiej częstotliwości, pozwalają na oznaczanie i odnajdywanie punktów trasy. Ponadto możliwa jest integracja echosondy ze smartfonem, z wykorzystaniem specjalnej aplikacji, co pozwala na przesyłanie danych na telefon.

Echosonda pozwala zobaczyć, co znajduje się pod wodą. Pomaga nie tylko w pomiarze głębokości, ale także bardzo szczegółowo pokazuje dno morskie. Dlatego może pomóc w zlokalizowaniu twardego lub miękkiego dna, dołów i zboczy, które są bardzo ważne podczas wędkowania. Dzięki tym istotnym informacjom można znaleźć odpowiednie miejsce do połowu. Nie trzeba dodawać, że w ten sposób możemy uzyskać znacznie lepsze wyniki, a liczba złowionych ryb również wzrośnie. Innym, i być może lepszym, określeniem echosondy jest „lokalizator głębokości”. Mierzy on głębokość pomiędzy przetwornikiem, a dnem, przeszkodą itp. Echosondy wędkarskie pozwalają w łatwy sposób znaleźć odpowiednie miejsce na połów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl