WĘDKI SPINNINGOWE

Wędki spinningowe

Rozemeijer Jig-It 195 9-21g 2sec. Rozemeijer Jig-It 195 9-21g 2sec.
Producent: Rozemeijer
Cena:

359,99 zł

zobacz więcej
Rozemeijer Spin-It 250 20-40g 2sec. Rozemeijer Spin-It 250 20-40g 2sec.
Producent: Rozemeijer
Cena:

449,99 zł

zobacz więcej
  • nowość

Wędka na spinning od markowego producenta

Nasz asortyment został starannie wyselekcjonowany. Można u nas znaleźć wyłącznie wysokiej jakości produkty z najlepszych materiałów. Zarówno lekki, jak i ciężki spinning wymaga specjalistycznego wyposażenia. To wędki spinningowe, jako niezbędny element tej metody, w dużej części są odpowiedzialne za sukces połowu. Dlatego należy zainwestować w profesjonalny sprzęt. Przyniesie on nie tylko efekty, ale również przyjemność z wędkowania techniką spinningową.

Wędka spinningowa optymalnej długości

Postawiliśmy na możliwie najszerszą ofertę. W związku z tym można u nas znaleźć wędki spinningowe o długości od 180 cm do nawet 300 cm. Produkty do 210 cm sprawdzają się znakomicie przy połowie z łodzi lub podczas stania bezpośrednio w wodzie. Z kolei modele nieprzekraczające 270 cm uznawane są za uniwersalne. Taka wędka spinning wyróżnia się dobrym stosunkiem ceny do jakości, możliwością zastosowania na łodzi oraz z brzegu, a także lekkością. Wobec tego poleca się je zwłaszcza początkującym miłośnikom wędkowania. Przydadzą się jednak również jako dopełnienie kompletu każdej doświadczonej w temacie osoby.

Wędka do spinningu powyżej 270 cm jest już sprzętem w pełni profesjonalnym. Pozwala osiągnąć daleki rzut i złapać naprawdę ciężkie ryby. Opanowanie sztuki połowu wędką o 300 cm wymaga dobrego treningu i obeznania z połowem, więc korzystają z niej głównie osoby biegłe w sztuce wędkowania.

Wytrzymała wędka spinningowa z kołowrotkiem

Podczas wyboru właściwego sprzętu, należy jeszcze zwrócić uwagę na jej ciężar wyrzutu. To w pewnym sensie „moc” wędki. Od niej zależy połów konkretnego gatunku ryb, również, a może przede wszystkim, drapieżnych. Jeśli chodzi o spinning, wędka ultralight (2-10 g) przyda się do okoni, pstrągów czy kleni. Nieco cięższa (do 20 g) poszerzy możliwości o sandacze oraz szczupaki. To tak zwany lekki spinning.

Wędka spinningowa o ciężarze wyrzutu między 30 g a 120 g jest niezbędna do kategorii ciężkiej. Umożliwia złapanie sumów, głowacic, troci i pozostałych ryb tego rodzaju. Warto o tym pamiętać podczas przygotowań do połowu w danym miejscu. Odpowiednio skonstruowane wędki spinningowe z kołowrotkiem marki Rozemeijer nie zawiodą, nawet podczas wyjątkowo trudnych sytuacji.

Dodatkowe informacje na temat wędek spinningowych można otrzymać po skontaktowaniu się z nami telefonicznie lub mailowo. Doradzimy wybór modelu oraz odpowiemy na każde pytanie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Wędkarstwo spinningowe – co jeszcze warto wiedzieć? Dobre wędki spinningowe

Współczesne dobre wędki spinningowe to zaawansowane technologicznie konstrukcje, które, odpowiednio dobrane, mają za zadanie uczynić wędkowanie jeszcze bardziej przyjemnym! Tą metodą złowisz konkretne gatunki ryb.

W wędce spinningowej jest tylko jedna szczytówka. Jest ona wykonana ze specjalnych materiałów i ma cienką średnicę. Górna część wykonana jest zazwyczaj z włókna węglowego, co pozwala na najbardziej precyzyjne rzuty i czułość. Ciekawostką są spinningi wklejanki, czyli wędziska wyposażone we wklejoną delikatną szczytówkę z pełnego włókna, która ma za zadanie pokazywać nawet najbardziej delikatne brania. Dolna część wędki spinningowej wykonana jest najczęściej z grafitu lub włókna szklanego. Ma ona sztywniejszą strukturę, dzięki czemu możemy poradzić sobie z silnymi uderzeniami ryb. Część środkowa (middle part) wykonana jest z połączenia obu materiałów – włókna węglowego i grafitu lub włókna szklanego. Wzmacnia to akcję podczas rzutów i pozwala na uzyskanie większej mocy podczas walki z rybą. Wędki spinningowe są dostępne w różnych długościach i akcjach (sztywności). Są one przeznaczone do różnych rodzajów połowów, takich jak łowienie na krótką linkę (na przykład na karpie), łowienie na długą linkę (na przykład na okonie) lub trolling na dużych rzekach (na przykład na łososie). W przypadku łowienia metodą spinningową, możemy zetknąć się zarówno z wodą stojącą lub charakteryzującą się wolnym przepływem, jak i z taką, która cechuje się silnym nurtem, jak na przykład w przypadku rzek. Dlatego wybierając wędki spinningowe, należy dobrze przemyśleć swój zakup – sprawdzić długość, ciężar wyrzutowy, to jaka jest długość transportowa i ogólna długość wędki. Zastanowić się, czy szukamy sprzętu do lekkiego spinningu, czy może wędki o średnim ciężarze wyrzutowym. Wybierając wędkę spinningową, należy określić parametry pasujące do gatunku ryby, na jaką polujemy, oraz, przede wszystkim, wielkość przynęt, jakie chcemy obsługiwać.

Nasz sklep wędkarski oferuje mnóstwo modeli wędek spinnigowych najwyższej jakości, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni sprzęt dla swoich potrzeb.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl