Kulki proteinowe na karpia - karpiowe, zanętowe i przynętowe

Kulki proteinowe to obecnie najskuteczniejsza i najbardziej uniwersalna przynęta na karpie i amury.

Spośród bogatej oferty dla każdego karpiarza możemy wybrać zarówno kulki produkowane w małych manufakturach, jak i sprawdzonych dużych firm karpiowych.

Kulki proteinowe sprzedawane są w opakowaniach 250g, 1kg, 5kg a czasem 10kg lub większych, a najpopularniejsze średnice to 15mm, 20mm, 24mm.

Spośród bogatej oferty masz do wyboru dowolny kolor, aromat i twardość.

Oferujemy kulki proteinowe przynętowe- twardsze i dłużej pracujące w wodzie, kulki zanętowe pracują zwykle szybciej, tworząc dla karpi atrakcyjną stołówkę.

  • nowość
  • nowość
Amino Bomba 900gr 20mm kulki proteinowe Amino Bomba 900gr 20mm kulki proteinowe
Producent: 4SUCCESS
Cena:

49,90 zł

zobacz więcej

Kule proteinowe na karpia – rodzaje, smaki, zapachy, rozmiary

Kulki proteinowe na karpia - kryteriów doboru kulek jest wiele, znaczenie ma zarówno cena, wielkość opakowania jak i wszystko co wiąże się ze składem, produkcją, czy wreszcie zapachem, kolorem rozmiarem i twardością. Dla każdego karpiarza jest to indywidualne podejście, nie bez znaczenia jest marketing, który w wielu przypadkach jest przeważającym kryterium wyboru kulki przez karpiarza, a przez karpia?

Przede wszystkim ma być bezpieczna, czyli poza marketingiem, warto pamiętać, że jest to przede wszystkim wyrób paszowy a legalny obrót jest nadzorowany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, który nadaje dla przedsiębiorcy Weterynaryjny Numer identyfikacyjny.

Firma NG Polska dla swojej marki 4Success uzyskała numer weterynaryjny PL1465147p już w roku 2013 i cyklicznie poprzez przeprowadzane kontrole, potwierdza bezpieczeństwo i odpowiedni dla żywienia karpi skład kulek proteinowych.

Kulki proteinowe zanętowe - jakie wybierają karpiarze?

Dla karpiarzy ważne jest wiele czynników, kulka proteinowa powinna maksymalnie szybko ściągać karpie i amury w rejon łowiska i dać wynik w postaci największego okazu karpia lub amura.

Kolor, smak i zapach jest istotny, w ofercie naszego sklepu karpiowego znajdziecie zarówno aromaty owocowe, takie jak brzoskwinia, mango, truskawka, ananas, jak i naturalne zwierzęce, rybne, skorupiakowe, takie jak Homar, rak, kryl, kałamarnica-ośmiornica, czyli squid-octopus, oraz mieszane, takie jak na przykład kulki proteinowe truskawkowe i rybne.

Karpie uwielbiają smaki słodkie, ale czasami proteiny przynętowe są słone lub gorzkie.

Rozmiar i kształt , to w każdym przypadku indywidualne podejście karpiarza, czasem skuteczne na duże okazy są kulki 24mm, czasem małe kulki 8mm. Kształt kulki powinien być kulą, ale nie zawsze, nowe serie kulek proteinowych zawierają kulki......owalne tzw. dumbells.

Kulki proteinowe przynętowe, zanętowe czy haczykowe?

Zanęta to zwykle wszystko to co wrzucamy w obręb wybranego łowiska, w celu zwabienia największych okazów karpi i amurów.

Kulki proteinowe mogą być całe, pokruszone lub cięte przy pomocy różnego rodzaju cutter'ów lub crusher'ów.

Zwykle zależy nam, żeby kulki szybko dobrze pracowały, były lekkostrawne i pobudzały ryby do poszukiwania następnych partii.

Przynętowe kulki proteinowe, zwykle są twardsze, dłużej pracujące i sprzedawane w mniejszym opakowaniu. Mogą to być również kulki pop up w różnych kombinacjach.

Kulki proteinowe na karpia - cena podstawowa, a jakość i skład

To zależy od wielu czynników i wspomnianym wcześniej marketingu karpiowym, nic tak nie działa na wyobraźnię karpiarza jak potężna ryba kolegi złowiona na złotą kulkę!

I tak to działa, złota kulka musi kosztować a cena podstawowa osiąga w takim przypadku nawet powyżej 100 zł.

W rzeczywistości najskuteczniejsze kulki proteinowe to te, które mamy akurat na włosie i jesteśmy akurat na rybach :) I to są najlepsze kulki !

Ceny kulek zanętowych zaczynają się od 20 zł i są zależne od wielkości opakowania oraz składników.

Najlepsza cenę uzyskamy za opakowanie 5kg kulek proteinowych.

W ofercie sklepu NG24.pl znajdziemy skuteczne kulki proteinowe zanętowe jak i przynętowe, nasz personel doradzi wybór w zależności od rodzaju zbiornika, wielkości opakowań, a w konsekwencji dobierze dobrą, cenę za dobry produkt.

 

 

 

 

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl