Feeder

Sprzęt i przynęty nowej ekscytującej marki LORD FEEDER już w sprzedaży !!!

  • nowość

Wędkarstwo feederowe

Nie chcesz już dłużej rezygnować z tych dziesiątek dużych ryb, które żerują na dnie jeziora, stawu lub rzeki, znajdując się poza zasięgiem spławika? Wędkarstwo feederowe będzie w tym przypadku idealnym rozwiązaniem. To metoda łowienia, którą zalicza się do technik gruntowych. Często nazywana jest również połowem „na koszyk”. Dzięki naszej ofercie możesz skompletować klasyczne zestawy feederowe, które podniosą skuteczność brania podczas każdej zasiadki oraz uczynią wypoczynek nad wodą o wiele przyjemniejszym.

Prezentowana kategoria obejmuje wędki, podbieraki i kołowrotki do feedera, koszyczki, foremki, podpórki, grzebienie, uchwyty, zanęty, przynęty hakowe, gotowe zestawy przypony żyłki oraz wiele innych przydatnych akcesoriów. Stawiamy na wyposażenie od znanych, cenionych producentów, którzy gwarantują bezproblemowe użytkowanie ich sprzętu zarówno amatorom połowów, jak i doświadczonym wędkarzom.

Wędki feeder – szeroki wybór sprawdzonych modeli. Jaka wędka feeder będzie najlepsza?

W naszym sklepie mamy szereg wysokiej klasy wędzisk do wędkarstwa feederowego. Modele te znane są również jako wędki z drgającą szczytówką, która sygnalizuje branie. Szczytówki różnią się od siebie m.in. wagą, dzięki czemu można łatwo dostosować je do rodzaju łowiska lub wielkości ryby. Warto wyposażyć się w kilka sztuk, by być przygotowanym na każdą okazję. Asortyment obejmuje wędki feederowe w kilku rozmiarach – od 9 do 11 cali. Bez trudu dobierzesz model, którym skutecznie będziesz łowić karpie, leszcze, brzany czy płocie.

Każda wędka feeder musi zostać wzbogacona o dedykowany kołowrotek charakteryzujący się kilkoma cechami, takimi jak duża średnica szpuli i szybki nawój. Warto również pamiętać, że choć spotyka się jeszcze feedery teleskopowe, dużo wygodniejszy będzie model składany, wyposażony dodatkowo w dwie lub trzy wymienne szczytówki. Szeroki wybór wędzisk tego typu na rynku sprzętu wędkarskiego niemal zawsze gwarantuje satysfakcjonujące rozwiązanie.

Stanowisko feederowe wymaga również wyposażenia się w odpowiedni koszyczek zanętowy. Podczas zakupów warto zwrócić na ten element szczególną uwagę. Jeśli planujesz zasiadkę przy wodach stojących, możesz zdecydować się na model otwarty bez dodatkowego obciążenia. W przypadku połowu nad np. spokojną rzeką lepszym wyborem będzie koszyczek z niewielkim ringiem dociążającym o wadze ok. 50 g. Gdy nurt jest rwący, warto postawić na modele z obciążeniem sięgającym nawet 100 g. Jeśli masz problemy z wyborem odpowiedniego koszyczka lub innych akcesoriów do wędkarstwa feederowego, z przyjemnością podpowiemy Ci najlepsze rozwiązania.

Kołowrotki feeder i inne akcesoria do stanowiska feederowego

Nasz internetowy sklep wędkarski pozwala uzupełnić zestawy feederowe w taki sposób, by nie zabrakło w nich żadnego istotnego elementu. Bez trudu znajdziesz m.in. solidne kołowrotki, które mają lekki grafitowy korpus, zbalansowany rotor i doskonały nawój. Swoje wyposażenie uzupełnisz także o stabilne aluminiowe podpórki wbijane lub wkręcane.

Metoda feeder wymaga również użycia dobrej jakości zanęt, które w naszym asortymencie są dostępne w kilku wariantach. Dysponujemy m.in. niezawodną smużącą zanętą z dodatkiem mączki rybnej, krylowej i dodatków cukierniczych oraz wysokogatunkowych mączek roślinnych. Składy tych produktów zostały opracowane w taki sposób, by skutecznie wabić ryby o każdej porze roku. Ofertę feederową uzupełniają przynęty pływające typu pop up, wafters oraz dipu, żele smużące i spray do przynęt.

Masz pytania związane z prezentowaną ofertą? Wyjaśnimy Ci, jak dobrać poszczególne elementy zestawu do metody feeder. Wędkarstwo nie ma przed nami tajemnic! Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą.

Metoda feeder – co jeszcze warto wiedzieć?

Technika feederowa jest jedną z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych przez wędkarzy metod połowu ryb jednak wędkarstwo gruntowe typu feeder mocno się zmieniło podczas swojego rozwoju. Metodę tą można uprawiać zarówno na dużych rzekach, jak i na wodzie stojącej. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku należy zastosować inną technikę zarzucania sprzętu – w wodach stojących wystarczy oddawać standardowe rzuty, natomiast w rzekach musimy zastosować bardziej zaawansowane techniki rzutowe, dzięki którym zwiększymy swoje szanse na zbliżenie się do ryby docelowej. Warto pamiętać, że po zarzuceniu nie powinniśmy w ogóle dotykać szczytówki wędziska (aby nie powodować wstrząsów geologicznych u ryb) i cierpliwie czekać na branie. Zestaw wędkarski do połowu ryb metodą feeder powinien być wyposażony w wędzisko o odpowiedniej długości, dużej elastyczności i sprężystości oraz dobrych właściwościach rzutowych. Do tej metody zostały stworzone specjalne wędki feeder wyróżniające się drgającą szczytówką, służącą jako sygnalizator brań. Ważne jest, aby szczytówka wędki była wystarczająco czuła, aby wykryć najmniejsze brania. Kije przeznaczone do takich warunków często są oznaczone jako „heavy feeder”, a ich ciężar wyrzutu zwykle przekracza 100 g. Krótsze feedery to świetne wędziska na łowiska komercyjne czy do łowienia tzw. metodą, natomiast te dłuższe to już modele do dalekiego jeziorowego rzucania lub też na rzeki. Łowienie na feedera dla początkujących może być świetnym sposobem na rozpoczęcie wędkowania. Wymaga jednak zaawansowanego sprzętu i techniki, które przedstawimy Ci tutaj.

Chcemy, aby Twoja codzienna przygoda z nami była łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa! Dobrze dobrane wędki, kołowrotki i karabinki antykolizyjne pozwolą Ci skuteczniej łowić ryby. Nie zapomnieliśmy o Twoim bezpieczeństwie. Dbamy o najwyższą jakość naszych produktów i bezpieczeństwo naszych klientów, dlatego wybieramy tylko najlepszej jakości surowce węglanowe specjalnie zaprojektowane do dynamicznych metod połowu oraz komponenty aluminiowe spełniające aktualne dyrektywy Unii Europejskiej. Dzięki temu możemy zagwarantować najwyższą jakość produktów i pełną satysfakcję. W naszym sklepie wędkarskim znajdziesz szeroką ofertę wędzisk typu feeder przeznaczonych do łowienia metodą gruntową, a także wszystkie potrzebne akcesoria.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl