Pellet karpiowy

Pellet karpiowy

Pellet na karpia to jedna z popularniejszych zanęt i przynęta na duże okazy. W naszym sklepie karpiowym znajdziesz pellety wysokiej jakości, takie jak Czerwony Halibut, Czarny Halibut, mieszankę pelletową Multiblend, czy wreszcie podzielone smakowo, ze względu na użyte mączki: White Fish Pellet, CSL, mikropellety i kruszonki pelletowe.

4Success od 2010r. posiada w swej ofercie tylko najwyższej jakości pellety, produkowane w renomowanych fabrykach, specjalnie do łowienia grubych okazów karpi i amurów.

Pellet to doskonała przynęta i zanęta na cały sezon.

 

 

Pellet Orzech Tygrysi NLT Tigernuts 1000g- 10mm Pellet Orzech Tygrysi NLT Tigernuts 1000g- 10mm
Producent: NLT
Cena:

24,99 zł

zobacz więcej
  • nowość
Pellet Orzech Tygrysi NLT Tigernuts 1000g- 2mm Pellet Orzech Tygrysi NLT Tigernuts 1000g- 2mm
Producent: NLT
Cena:

24,99 zł

zobacz więcej
  • nowość

 

Pellet na karpia oraz inne ryby spokojnego żeru

Pellet został zaadoptowany wprost z fabryk, produkujących pasze do hodowli ryb i stosowany jest od bardzo dawna przez rzesze karpiarzy w całej Europie. Gotowe pellety w zalezności od granulacji stosowane są jako zanęta-główne drobne pellety szybko pracujące w wodzie oraz większe o średnicy powyżej 15mm, jako przynęty.

Pellet wytwarzany w dużych wytwórniach zwykle składa się z podstawowej mączki rybnej, na przykład halibuta oraz wypełniaczy z mączek roślinnych i oleju rybnego.

Całość jest prasowana na matrycach w wysokiej temperaturze, ciśnieniu i wilgotności, tak aby w konsekwencji uzyskać trwałe, zwarte granulki.

Pellety naturalne z wysoką zawartością mączek maja naturalny aromat rybny oraz naturalny kolor.

W branży wędkarskiej dodatkowo aromatyzuje się takie pellety poprzez powierzchniowe dodanie zapachów i tak powstają pellety truskawkowo-rybne, ananasowo-halibutowe itd.

Osobną grupą pelletów są granulaty karpiowe, wytwarzane masowo w dużych i małych wytwórniach, a także przez samych karpiarzy. Tu proces produkcyjny jest prostszy, po prostu ciasto z mączek roślinnych z dodatkiem aromatów wyciskane jest przez granulator w postaci wałeczków, następnie krojony i suszony. Granulat taki w porównaniu do pelletu szybko pracuje, tworzy chmurę zapachową i szybko znika rozpuszczony lub zjedzony przez drobnicę.

 

Pellet wysokiej jakości wabi duże ryby

tak jak wspominałem wyżej pellet karpiowy powstaje zwykle w dużych instalacjach, użyte mączki najwyższej jakości są atestowane i sprawdzane pod względem bezpieczeństwa dla karpii i środowiska. jeżeli chodzi o gramaturę, drobny i micro pellet słuzy głównie jako zanęta, szczególnie do nęcenia punktowego i z siateczkami PVA.

Pellet grubszy, głównie o smaku czarnego i czerwonego halibuta stosujemy na włos jako doskonałą, naturalną przynętę karpiową. Doskonałym przykładem jest produkowana przez 4Success mieszanka 13 ziaren pelletu, w rozmiarach 0,2mm do 6mm, który rozpuszczając się w wodzie wydziela niezwykle atrakcyjną chmurę smakowo-zapachową.

Pellet o grubszej granulacji wolno się rozpuszcza w wodzie, jest bardziej atrakcyjny dla dużych karpi ale też amurów.

 

Pellet karpiowy doskonałej jakości znajdziesz w naszym sklepie

Bogata oferta naszego sklepu zawiera kilkanaście rodzajów pelletu karpiowego od rozmiarów micro aż do Giant, zaspokoi potrzeby każdego łowcy karpi. Zawsze doradzimy w jakich warunkach i jaki pellet będzie najlepszym rozwiązaniem do skutecznego połowu okazów!

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl