Opcje przeglądania

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości fluorocarbon marki PB Products. Plecionki i żyłki karpiowe fluorocarbonowe różnią się od klasycznych żyłek tym, że nie odbijają światła, co sprawia, że są niewidoczne dla ryb. Dzięki temu wyróżniają się wysoką skutecznością podczas łowienia.

Niezawodne żyłki fluorocarbonowe

Fluorocarbon karpiowy stanowi udoskonaloną wersję popularnej żyłki, czyli materiału mono. W naszej ofercie znajdziesz popularny fluorocarbon przyponowy, przeznaczony do tworzenia przyponów końcowych i strzałowych. Ponadto materiał ten występuje również w formie linki głównej stosowanej na kołowrotku. Najczęściej wykorzystywany jest do montowania zestawów karpiowych, choć sprawdza się też w przypadku innych dużych ryb.

Plecionka fluorocarbon jest nawet kilkukrotnie bardziej odporna na ścieranie niż klasyczna żyłka. Zaleta ta sprawia, że żyłka strzałowa z fluorocarbonu sprawdza się przede wszystkim podczas łowienia w trudnych technicznie łowiskach z dużą ilością małży, zwalonych drzew czy ostrych kamieni. Ponadto w porównaniu ze zwykłą żyłką plecionka „nie pije” wody. Wyróżnia się dużym ciężarem własnym i niemalże zerową widocznością w wodzie. Duży ciężar własny produktu powoduje, że dobrze przylega on do dna zbiornika, jednocześnie nie płosząc żerujących w nim ryb. Specjalna budowa materiału sprawia, że fluorocarbon na karpia załamuje promienie słoneczne. W efekcie nie powstają refleksy świetlne, dzięki czemu materiał jest praktycznie niewidoczny w wodzie. Żyłki fluorocarbonowe zdecydowanie mniej płoszą ryby niż standardowe żyłki wędkarskie.

Dostępne w naszym sklepie akcesoria z fluorocarbonu nie kurczą się i nie rozciągają, co wpływa na ich użyteczność. Ze względu na swą grubość charakteryzują się też zwiększoną wytrzymałością na pęknięcia. Duża trwałość materiału sprawia, że żyłki można z powodzeniem stosować dłużej niż dwa sezony. Należy przy tym pamiętać, że ze względu na ową grubość produkty nie nadają się do łowienia na bat albo do łowienia leszczy czy płoci na spławik. Słaba widoczność dla ryb jest dużą zaletą produktów, ale trzeba się liczyć z tym, że mogą one być jednocześnie słabo widoczne dla wędkarza.

PB Products fluorocarbon

Nasz asortyment obejmuje żyłki marki PB Products – jednego ze światowych liderów w produkcji akcesoriów i sprzętu dla łowców karpi. Nowoczesność i innowacyjność produktów to najważniejsze zalety wyróżniające produkty firmy. Przygotowany przez markę PB  Products fluorocarbon wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami, które nigdy nie zawodzą w sytuacjach ekstremalnych, co potwierdzają stosowne testy. Nasza oferta obejmuje bardzo korzystny cenowo fluorocarbon. Cena produktów jest konkurencyjna w porównaniu z ofertą innych sklepów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl