SYGNALIZATORY BRAŃ

Elektroniczne sygnalizatory brań

Łowienie ryb wymaga dużo cierpliwości i uwagi, czasami trzeba godzinami trzymać wędkę bez żadnego brania. Istnieje wiele sposobów na zwabienie ryby, np. użycie przynęty, feedera do łowienia gruntowego czy zanęty do łowienia szczupaków. Ale jeśli nic z tego nie pomaga, możemy użyć elektronicznych sygnalizatorów brań. Główną zaletą tej metody jest to, że informują nas one, kiedy ryba bierze naszą przynętę, dzięki czemu możemy szybko zareagować i próbować wyciągnąć rybę. Elektroniczne sygnalizatory brań są bardzo przydatne podczas nocnych połowów gruntowych. W momencie brania ryby emitują sygnał dźwiękowy i świetlny, które informują wędkarza, że ryba zaatakowała jego przynętę lub ją połknęła. Nowoczesny sygnalizator brań to sprzęt wodoodporny i wodoszczelny, a niektóre z nich posiadają również dodatkowe opcje, np. występują w zestawie z centralką sterującą. Główną zaletą tych urządzeń jest to, że pomagają szybciej zlokalizować zdobycz pod wodą i nie pozostawią miejsca na wątpliwości, czy złowiliśmy rybę, czy nie.

Czujnik ruchu, alarm Flajzar FISHTRON ALF3 Czujnik ruchu, alarm Flajzar FISHTRON ALF3
Producent: Flajzar
Cena:

549,00 zł

zobacz więcej
  • nowość

Sygnalizatory elektroniczne brań – dlaczego warto?

Elektroniczne sygnalizatory brań to jedne z ciekawszych i przydatniejszych akcesoriów wędkarskich, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Jest to specjalny czujnik, który należy zamontować na wędce, a jego zadaniem jest informowanie nas o braniu ryby. Niezależnie od tego, czy skorzysta z nich zaawansowany czy początkujący – z pewnością doceni te urządzenia.

Sygnalizatory brań stały się obowiązkowym wyposażeniem każdego szanującego się karpiarza. Są one jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w wędkarstwie karpiowym – dostarczają kluczowych informacji o braniu ryby dzięki sygnalizacji dźwiękowej i świetlnej. Elektroniczne sygnalizatory brań działają na zasadzie obracającego się kołowrotka z przyczepionymi magnesami. Na rynku znajdziemy również inne, bardziej precyzyjne systemy, których działanie opiera się na przenoszeniu drgań wzdłuż linki głównej wędziska. Nowoczesne sygnalizatory brań posiadają zaawansowaną technologię, która pozwala na ustawienie wielu różnych opcji, takich jak głośność i ton dźwięku czy czułość, z jaką będą reagować na ruchy linki wędki. W dzisiejszych czasach jesteśmy rozpieszczani wyborem. Elektroniczne sygnalizatory brań dają natychmiastową informację o szansach na złowienie ryby. Sygnalizatory elektroniczne stały jednym z najpopularniejszych akcesoriów wędkarskich!

Wskaźnik brań do połowu karpi jest ważnym dodatkowym wyposażeniem w całym nowoczesnym zestawie wędkarskim. Składa się z urządzenia, które przekazuje sygnał z wędziska zamocowanego wraz z żyłką, do urządzeń przymocowanych do wędki. Wykonywane są na różnych podstawach, w zależności od tego, czy przeznaczone są do łowienia w stawach, w których woda jest głębsza, czy też w rzekach i potokach, gdzie występuje szybszy przepływ wody. Elektroniczne sygnalizatory brań są nieocenionym narzędziem podczas łowienia w ciemności lub w nocy. Dzięki zastosowaniu zasilanego bateriami elektronicznego sygnalizatora brań wędkarze mogą zostać powiadomieni wibracjami o braniu podczas snu. Ze względu na prostą budowę nie wymagają one dodatkowych pierścieni na wędce lub innego dodatkowego urządzenia – ponieważ nie ma potrzeby zmiany pozycji wskaźnika, gdy jest on podłączony do wędki. Wskaźniki brań to jedne z najbardziej popularnych akcesoriów wędkarskich ostatnich kilku lat. Wielu wędkarzy używa ich, aby zwiększyć swoje połowy i zmniejszyć liczbę nietrafionych połowów.

Utrzymanie pełnego skupienia przez wiele godzin połowu należy do dość trudnych wyzwań. Dlatego coraz więcej miłośników wędkowania decyduje się na małą pomoc w tym zakresie. Elektroniczne sygnalizatory brań pozwalają natychmiast zorientować się, czy ryba połknęła przynętę. W efekcie żadna okazja nie zostanie zaprzepaszczona.

Jak działa elektroniczny wskaźnik brań?

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta. Gdy tylko ryba trafi na haczyk, wskaźnik wysyła do wędkarza sygnał dźwiękowy. Dzięki niemu można w porę zareagować na sytuację. Elektroniczny czujnik brań pozwala w ten sposób na chwilę zmniejszonej uwagi. Przydaje się także w przypadku zmniejszonej widoczności (np. podczas mgły) i nocnych połowów. Można więc powiedzieć, że został stworzony z myślą o karpiarstwie, ponieważ to najlepsza pora na ich łowienie.

Profesjonalne elektroniczne sygnalizatory brań w naszym sklepie

W asortymencie NG24 znajdują się czujniki uznanych producentów: Flajzar, GoFish, Skills i Sonik. Wyróżniają się odpornością na czynniki środowiskowe. W związku z tym można je stosować np. podczas deszczu czy położyć na mokrej trawie. Oprócz tego elektroniczny wskaźnik brań profesjonalnej marki cechuje się wysokim stopniem zaawansowania technologicznego. Umożliwia dostosowanie parametrów działania (barwy, czułości, mocy oraz ton sygnału dźwiękowego), w związku z czym sprawdza się w każdych warunkach. Dla przykładu, na spokojnej wodzie, przy dobrej pogodzie, można zmniejszyć czułość urządzenia. Natomiast podczas silniejszego wiatru i połowu mniej agresywnych ryb, wystarczy zmniejszyć czułość, aby odseparować wpływ czynników zewnętrznych i zyskać pewność, że nic nie umknie uwadze.

Najlepsze urządzenia z naszej oferty są w stanie wychwycić nawet tak delikatny ruch, który nie zwróciłby uwagi początkującego wędkarza. Elektroniczne sygnalizatory brań są niezbędnym wyposażeniem każdego karpiarza.

Więcej informacji na temat elektronicznych czujników brań udzielimy podczas kontaktu z naszym sklepem, co czego serdecznie zachęcamy.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl