ELEKTRONIKA WEDKARSKA

Elektronika wędkarska

Aqua Vu 715 C Kamera Podwodna Aqua Vu 715 C Kamera Podwodna
Producent: Aqua Vu
Cena:

3 350,00 zł

zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
Aqua Vu AV Micro II Kamera Podwodna Aqua Vu AV Micro II Kamera Podwodna
Producent: Aqua Vu
Cena:

1 150,00 zł

zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
Aqua Vu HD 7i Gen 2 Kamera Podwodna Aqua Vu HD 7i Gen 2 Kamera Podwodna
Producent: Aqua Vu
Cena:

7 900,00 zł

zobacz więcej
  • nowość
Aqua Vu HD 7i Pro Gen 2 Kamera Podwodna Aqua Vu HD 7i Pro Gen 2 Kamera Podwodna
Producent: Aqua Vu
Cena:

8 900,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
IBobber Echosonda Bezprzewodowa IBobber Echosonda Bezprzewodowa
Producent: Aqua Vu
Cena:

549,00 zł

zobacz więcej

Elektronika wędkarska

Minęły już czasy, gdy wędkarze przy wyborze łowiska mogli polegać tylko na swoim doświadczeniu. Obecnie dysponują oni znacznym wsparciem w postaci urządzeń elektronicznych. Dzięki temu mogą złowić więcej ryb, ponieważ wiedzą, gdzie i kiedy je znaleźć. Rozwój technologii dotyczy również wędkarstwa – na rynku znajdziemy różne kategorie nowoczesnych urządzeń. Kilkadziesiąt lat temu wędkarz, wybierając miejsce połowu, mógł polegać tylko na swoim doświadczeniu. Na szczęście życie wędkarza stało się łatwiejsze. Teraz może on obliczyć czas brania ryby – służą do tego specjalne urządzenia cyfrowe. Co więcej, są to urządzenia, które pomagają nie tylko przewidzieć branie, ale także zamocować zestaw wędkarski lub spowolnić rybę podczas dobijania do brzegu. Rozwój ten pozwolił nam w pełni cieszyć się wędkarstwem. Urządzenia elektroniczne monitorują brania i czas brania ryb, pozwalają skuteczniej planować wyprawy wędkarskie i stały się nieodzownym elementem wyposażenia wędkarza. Urządzenia elektroniczne są niezbędne dla współczesnych wędkarzy. Wędkarze, którzy wyruszają na połów w nieznanym terenie, potrzebują pomocy różnych przyrządów, aby sprawdzić głębokość wody, określić kontury dna i znaleźć ryby. Ponadto wielu wędkarzy woli, aby przy wyborze miejsca połowu kierował nimi mózg komputera. Obecnie wędkarze mają ogromne możliwości wyboru właściwego miejsca połowu i złowienia większej liczby ryb przy użyciu najnowszych modeli urządzeń elektronicznych. W ofercie znajdziemy wiele różnych i nowoczesnych sprzętów, jednak warto zawsze zdobyć informacje i wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby kupić sprzęt, który spełni nasze wymagania.

Sygnalizatory brań i echosondy, czyli klasyczne elektroniczne gadżety dla każdego wędkarza

Przynęty z elektronicznymi sygnalizatorami brań to świetne rozwiązanie dla wędkarzy, którzy chcą zlokalizować i złowić ryby. Dzięki temu, że urządzenia są lekkie i łatwe do przenoszenia, można ich używać na łodzi lub nosić je ze sobą w plecaku. Wskaźniki brań i echosondy to elektroniczne urządzenia wędkarskie oparte na różnych technologiach. Elektroniczne sygnalizatory brań z centralką wykorzystują lasery, a echosonda – systemy dźwiękowe do rejestrowania obecności ryby.

Sygnalizator wędkarski ma za zadanie pomóc w złowieniu większej liczby ryb. Panel kontrolny wytwarza sygnał radiowy. Wędkarz instaluje odbiornik, czyli urządzenie do wyszukiwania ryb, na brzegu rzeki lub jeziora, a także zakłada sygnalizator na żyłkę wędkarską. Nadajnik emituje impulsy, które rozchodzą się w wodzie lub powietrzu w postaci fal. Fale te są odbijane przez wszystko, co napotkają na swojej drodze.

Panel wewnętrzny może być zainstalowany w namiocie, na łodzi lub w domu, a pilot zdalnego sterowania znajduje się na wędce. W przeciwieństwie do klasycznych sygnalizatorów, sygnał do zdalnego sterowania jest przesyłany drogą radiową i wystarczy tylko jedno urządzenie dla całej grupy wędkarzy. W takim przypadku wędkarze mogą swobodnie przemieszczać się w dogodnym dla siebie miejscu i nie muszą czekać w pobliżu sygnalizatora w niewygodnym namiocie. Kupując sygnalizator wyposażony w panel kontrolny, wędkarz może zainstalować je na swojej wędce, aby używać go jako systemu nawigacji GPS lub do powiadamiania w czasie rzeczywistym o braniach ryb, nie przeszkadzając innym osobom znajdującym się w pobliżu. Sygnalizatory z centralką sygnalizują branie na bardzo duże odległości.

Echosonda to urządzenie do pomiaru głębokości wody oraz odległości od unoszących się w niej ciał stałych. Do ustalenia tych odległości oblicza się czas powrotu dźwięku odbitego od dna, przeszkody, okrętu podwodnego, ławicy ryb itp. Echosondy wędkarskie, znane również jako urządzenia do wyszukiwania ryb, to urządzenia stosowane przez wędkarzy, w których echo fali dźwiękowej odbitej od celu jest odbierane i przetwarzane w celu oszacowania głębokości i/lub odległości łowienia ryb.

Wysokiej jakości sprzęt do wyszukiwania ryb jest niezbędny, gdy łowimy w dużym lub głębokim zbiorniku wodnym. Najlepsze echosondy dają wyraźne, szczegółowe obrazy, które pozwalają odróżnić rodzaj ryby i jej wielkość. Sprzęt do wyszukiwania ryb dostępny jest w szerokim zakresie cenowym, dlatego ważne jest, aby wybrać takie, które zapewni pożądane funkcje za rozsądną cenę.

Niektóre urządzenia elektroniczne umożliwiają wędkarzom odczytywanie kierunku za pomocą wskaźników strzałkowych, które wskazują kierunek płynięcia ryby niezależnie od panujących warunków. Wędkarze mogą określić głębokość wody, aby zdecydować, czy w pobliżu znajduje się jakaś struktura, taka jak grzbiet, kanion lub obniżenie terenu, które może skłonić rybę do zmiany kierunku i ucieczki w inną stronę. Niektóre echosondy lokalizują strukturę poprzez wyszukiwanie zmian temperatury wody.

Kamery podwodne, czyli nowoczesna elektronika wędkarska

Kamera do wędkarstwa podwodnego, choć używana przez wielu profesjonalistów, może być ciekawym i przydatnym narzędziem do połowu ryb nawet dla amatorów. Nie zawsze łatwo jest zidentyfikować przynęty, które zostały założone, i ryby odwiedzające dane miejsce. Podwodna kamera wędkarska umożliwia obserwację ściółki dennej, kryjówek żerujących ryb, a także własnych przynęt. Można obserwować właściwości wody w miejscu połowu, takie jak przepływ i mętność, a także wysoką lub niską temperaturę. Pozwoli to określić, czy to, co mamy na miejscu, jest warte łowienia, czy też należy to usunąć i zastąpić innym zestawem.

Kamera podwodna jest bardzo przydatnym narzędziem, które może pomóc skutecznie zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo w łowieniu ryb, pozwalając uniknąć wielu typowych błędów. Nowoczesna elektronika wędkarska pozwala na rozwój umiejętności wędkarskich.

Elektronika wędkarska – latarki

Miłośnicy wędkarstwa na świeżym powietrzu muszą być dobrze przygotowani i wyposażeni w najlepszą elektronikę wędkarską. Jasne latarki są niezbędne podczas nocnych połowów i mogą być specjalistyczne, aby zapewnić wystarczającą ilość światła do obserwacji podwodnego środowiska. Wybór i używanie odpowiedniego urządzenia zapewnią bezproblemowe wędkowanie. Na rynku z pewnością nie brakuje latarek wędkarskich. Wygodniejsze i bardziej niezawodne w użyciu są jednak te, które mają wbudowany akumulator i są wyposażone we wskaźnik naładowania. Latarka z prostym przyciskiem włączania/wyłączania może świecić jeszcze przez długi czas po całkowitym rozładowaniu baterii. Przydatna będzie też lampka do namiotu, która sprawi, że nocny czas spędzony nad wodą będzie przyjemniejszy.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl