WĘDKI KOŁOWROTKI PODBIERAKI FEEDER MATCH

Wędki, kołowrotki i podbieraki feeder match

  • nowość
Kołowrotek match feeder SONIK SKCS COMMERCIAL REEL 5000 Kołowrotek match feeder SONIK SKCS COMMERCIAL REEL 5000
Producent: SONIK
Cena:

174,30 zł

Cena regularna: 249,00 zł

Najniższa cena: 249,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Kołowrotek match, feeder SONIK SKCS COMMERCIAL REEL 3000 Kołowrotek match, feeder SONIK SKCS COMMERCIAL REEL 3000
Producent: SONIK
Cena:

174,30 zł

Cena regularna: 249,00 zł

Najniższa cena: 249,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Kołowrotek match, feeder SONIK SKCS COMMERCIAL REEL 4000 Kołowrotek match, feeder SONIK SKCS COMMERCIAL REEL 4000
Producent: SONIK
Cena:

174,30 zł

Cena regularna: 249,00 zł

Najniższa cena: 249,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość

Na czym polega technika Method Feeder? Feeder sklep

Technika Method Feeder opiera się na zasadzie podawania rybom zanęty. W rzeczywistości metoda ta jest swoistą „pułapką” na ryby. Przynętę przyczepia się do dna lub w innych miejscach, dzięki czemu jest ona zawsze dostępna dla głodnych drapieżników. W większości przypadków Method Feedery stosuje się w połączeniu ze spławikiem, co pozwala na wybór głębokości, na której znajdzie się przynęta. W ten sposób możemy kontrolować, jak długo ryby pozostaną w pobliżu naszej przynęty i czy wezmą ją od razu, czy nie.

W naszym asortymencie mamy przyjemność zaoferować szeroki wybór Feederów na różne gatunki ryb. Feeder to dość skuteczna metoda gruntowa połowu głównie karpi, linów, leszczy i innych ryb wód stojących. Polega na precyzyjnym podawaniu zanęty. Najskuteczniejsza jest na łowiskach komercyjnych, stawach, jeziorach – wszędzie tam, gdzie woda jest w miarę stojąca, choć niektórzy stosują ją również na rzekach. W naszej ofercie można znaleźć wszystko, co potrzebne i niezbędne do tej niezwykle skutecznej metody połowu, wszystko wyselekcjonowane i wybrane z oferty firm działających na rynku.

Method Feeder – co należy wiedzieć?

Method Feeder to tradycyjna metoda połowu, stosowana przez wędkarzy chcących łowić karpie i inne ryby żerujące przy dnie. Polega ona na umieszczeniu sztucznej zanęty na podłożu, a następnie cierpliwym czekaniu, aż przyciągnie ona ryby. W ten sposób można złowić każdy gatunek ryby, który żyje w pobliżu miejsca połowu (ryby pojawiają się zwykle co jakiś czas). Metoda ta z biegiem czasu udowodniła swoją skuteczność, jednak nadal jest wiele aspektów, które wymagają poprawy. Łowienie na Method Feeder można określić jako metodę łowienia, w której przynęta jest rzucana na wodę bez większej uwagi i troski o jej prawidłowe umieszczenie. Jest to dość prosta technika, w której wędkarze nie martwią się o to, jak ich przynęta zostanie umieszczona na haku. Technika ta opiera się na bardzo precyzyjnym, równym łowieniu punktowym. Taka metoda podawania zanęty i przynęty ma pozwolić na regularne łowienie ryb.

Moda na Method Feeder przyszła do nas z Wielkiej Brytanii, gdzie tamtejsi wędkarze stosują ją głównie do połowu karpi, leszczy i linów na wodach klubowych. Każdy wędkarz, bez względu na staż nad wodą, wie, że na sukces lub porażkę na łowisku wpływa wiele czynników. Mają one znaczenie w każdej metodzie połowu. Jednym z kluczowych elementów jest odpowiednie dopasowanie i dobór sprzętu. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że przecież sama wędka i kołowrotek nie złowią nam ryby. To prawda, sprzęt wędkarski, także w technice Method Feeder, jest ważnym ogniwem w całej wędkarskiej układance. Główną zaletą tej metody jest jej prostota – wystarczy jedna wędka z kołowrotkiem typu feeder i trochę sprzętu, aby zacząć łowić ryby!

Jaka przynęta? Pellet w metodzie feederowej

Method Feeder doskonale nadaje się do łowienia w miejscach, gdzie jest dużo karpi, jak np. łowienie w stawach czy jeziorach. Method Feeder to technika, która wykorzystuje pellet jako przynętę. Są to małe kulki materiału spożywczego, zwykle wykonane z kukurydzy, pszenicy lub innych ziaren. Pellety można kupić w specjalistycznych sklepach lub supermarketach ze sprzętem wędkarskim, ale najlepiej postawić na nasz internetowy sklep wędkarski, gdzie wybór jest największy.

Jeśli szukamy łatwiejszego sposobu na łowienie karpi, to najlepiej spróbować właśnie zastosowania feedera typu pellet. Ten rodzaj produktu jest bardzo popularny wśród wędkarzy używających Method Feeder, ponieważ pozwala im na łatwą zmianę przynęty bez konieczności wysiadania z łodzi lub łowiska. Jak już zostało wspomniane, pellet na stałe wpisał się w technikę Method Feeder. Występuje on nie tylko w wielu smakach, zapachach i kolorach, ale także w różnych rozmiarach. W Method Feeder najczęściej stosowane są rozmiary 2-3mm, czasem 4mm, jako dodatek. Większe rozmiary pelletu np. 8mm są doskonałą zanętą, która sprawdza się w wielu rodzajach łowisk.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl