Wędki karpiowe Pb Products Black Spirit i Royall Class 0
Wędki karpiowe Pb Products Black Spirit i Royall Class

Podczas wywózki i holu z łodzi lub pontonu niezwykle ważna jest długość wędki, im będzie ona krótsza tym wygodniej będzie nam nią operować. Oczywiście podczas łowienia z rzutu na niewielkim dystansie oraz stalkingu w trudno dostępnych miejscach krótkie kije okazują się wręcz niezastąpione. W tym wpisie przybliżę Wam wędki karpiowe Black Spirit firmy Pb Products oraz porównam je do modelu Royall Class, którego używam od kilku sezonów.Black Spirit to wędka idealna do łowienia z łodzi lub pontonu.

Podczas dwóch ostatnich wypadów nad wodę miałem okazję używać modelu Black Spirit 10ft i 3lb. Na pierwszy rzut oka wędka wydawała mi się zdecydowanie za sztywna, kompletnie nie pasująca do mojego stylu łowienia, jednak dość szybko zmieniłem zdanie ale zacznijmy od początku. Na pierwszej zasiadce do wywózki oraz holu używałem pontonu. Jak sami wiecie stawianie zestawu krótkim kijem nawet przy większej fali jest znacznie wygodniejsze i bardziej precyzyjne. W przypadku holu wędka o długości 10ft lub mniejszej daje nam jeszcze większą przewagę nie wspomnę już o walce z rybą w trudnych warunkach gdzie często wyplątujemy żyłkę z gałęzi lub podwodnej roślinności. Kije Black Spirit charakteryzują się pięknym, pełnym ugięciem z dużym zapasem mocy pozwalającym na pewny i bezpieczny hol.Test wędki podczas łowienia z wywózki modelem i stalkingu

Na kolejną zasiadkę udałem się nad niewielkie, kameralne łowisko z dużą ilością średniej wielkości karpi. Z racji, że nad wodą byłem sam miałem nieograniczone możliwości. Na początku łowiłem z wywózki modelem, głównie po to aby sprawdzić jak spisują się nowe akumulatory, a przy okazji miałem możliwość postawienia zestawów nieco dalej, a dokładnie w pobliżu zaczepów. Dość energiczne brania wymuszały szybką reakcję i zatrzymanie ryby zanim ta zapakuje zatopionym drzewie. Wędki zdały egzamin w 100%, mimo siłowego holu, szczególnie w pierwszej fazie nie straciłem żadnej ryby. Po kilku karpiach zmieniłem taktykę i postanowiłem umieścić zestaw kilka metrów od brzegu w pobliżu zatopionych gałęzi. Hol pierwszej ryby z nowego miejsca był niezwykle pewny, wędka doskonale amortyzowała zrywy karpia, który za wszelką cenę chciał zaparkować w zawadach.Wysoka jakość w dobrej cenie

Kije Black Spirit bazują na mocnych blankach z mat węglowych 24/30T charakteryzujących się dużą mocą przy zachowaniu pięknej parabolicznej akcji. Model o długości 10Ft i krzywej ugięcia 3Lb posiada 7 wzmacnianych przelotek wykończonych czarnym kolorem. Dolnik wędki został w całości pokryty antypoślizgową powłoką dającą pewny chwyt nawet podczas deszczu. Smaczków dodają pięknie wykończone i ręcznie lakierowane omotki oraz zakończenie Inox.


Royall Class czy Black Spirit ?

Bez wątpienia obydwa modele są bardzo udane i znajdą swoich zwolenników. Niewątpliwym plusem Black Spirit jest doskonała paraboliczna akcja i duży zapas mocy. Model Royall Class przykuwa oko pięknym burgundowym wykończeniem i ponad przeciętną jakością i precyzją wykonania. Royall Class to wędka o jeszcze mocniejszym blanku i większym zapasie mocy. Model o długości 12Ft jest idealny do łowienia z rzutu. Black Spirit to wędka idealna do Stalkingu oraz do z wywózki modelem, łodzią lub pontonem. Warto zauważyć, że Royall Class to zupełnie inna półka cenowa. Wybór pozostawiam Wam. Od siebie mogę tylko dodać, że zarówno Black Spirit jak i Royall Class z pewnością Was nie zawiedzie.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl