Promocje
Kokos+ 900gr 20mm kulki proteinowe
Kokos+ 900gr 20mm kulki proteinowe
29,00 zł 18,85 zł
szt.
Kokos+ 900gr 16mm kulki proteinowe
Kokos+ 900gr 16mm kulki proteinowe
29,00 zł 18,85 zł
szt.

Wędki karpiowe

Profesjonalna wędka karpiowa w wielu różnych wariantach w ofercie NG Polska

Tuż obok spinningu technika karpiowa jest jedną z najczęściej wykorzystywanych metod połowu przez polskich wędkarzy. Aby stosując ją, móc jednocześnie liczyć na sukces, konieczne jest zainwestowanie w dobre wędki karpiowe o solidnym blanku. Dlaczego to tak ważne? Bowiem spotkania z amurami czy karpiami przy niedostatecznie wytrzymałym sprzęcie mogą bardzo szybko doprowadzić do złamania kija, a tym samym całkowitej porażki połowu.

W ramach naszego asortymentu proponujemy profesjonalne wędki karpiowe o trwałej konstrukcji, zapewniające pewny chwyt przy rzucaniu. Część z nich sygnowana jest logo marki 4 Success, której jesteśmy właścicielem, a część pochodzi od powszechnie cenionych na rynku producentów zewnętrznych, takich jak SONIK czy PB Products, którego jesteśmy autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski.

W zależności od Twoich potrzeb możemy zaoferować modele uniwersalne, których ciężar wyrzutu oraz długość wynoszą kolejno 3 lb i 3,6 m, a także opcje przeznaczone bardziej specjalistycznym zastosowaniom o długości z przedziału do 1,5 do 3,9 m i ciężarze wyrzutu 1,25-3,5 lb, takie jak chociażby wędka karpiowa do dalekich rzutów. Dodatkowo udostępniamy kije w trzech wariantach konstrukcji, tj. wędki karpiowe teleskopowe oraz dwu lub trzy składowe.

Oprócz tego w poniżej kategorii produktowej odnajdziesz także blokady dolników do wędek różnych typów, a w pozostałym asortymencie również szereg innych akcesoriów komplementarnych, takich jak m.in. podbierak karpiowy 100x100 czy też karpiowe łóżka, namioty, stoliki lub fotele. Dzięki temu w jednym miejscu będziesz w stanie skompletować całe potrzebne wyposażenie. Do kontaktu z naszym personelem oraz przeglądania oferty zapraszamy zatem bez względu na to czy interesują Cię stricte wędki karpiowe z kołowrotkiem czy też np. wspomniane wcześniej podbieraki karpiowe.

Wędki karpiowe – czym sugerować się przy wyborze?

Podczas poszukiwań optymalnej w stosunku do swoich potrzeb wędki karpiowej trzeba brać pod uwagę przede wszystkim dwa podstawowe parametry. Pierwszym z nich jest długość wędki, podawana co do zasady w stopach angielskich (symbol: ') i najczęściej obejmująca jeden z trzech następujących wariantów:

- wędki krótkie do wędkowania z powierzchni łodzi – 10' (co odpowiada około 3 metrom) lub mniej,

- wędki uniwersalne i najpopularniejsze – 12' (tj. mniej-więcej 3,6m),

- długie wędki karpiowe do dalekich rzutów – 13' (czyli jakieś 3,9m).

Drugim parametrem istotnym przy wyborze wędki karpiowej jest z kolei elastyczność nazywana również ciężarem wyrzutu lub krzywą ugięcia i wyrażana w funtach (symbol: lb). Im większa wartość lb charakterystyczna dla danego produktu, tym jest on sztywniejszy. Im natomiast sztywniejszy, tym dalej pozwala posłać zestaw, a im bardziej elastyczny, tym większą zapewnia przyjemność w trakcie holu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dobre wędki karpiowe, w tym właśnie te proponowane przez NG Polska, cechują się optymalnie zaprojektowaną konstrukcją, która pozwala uzyskać świetne rzuty, przy jednoczesnym zachowaniu dużej przyjemności podczas holu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium