Kulki proteinowe Citron-sposób na skuteczne karpiowanie wiosną 0
Kulki proteinowe Citron-sposób na skuteczne karpiowanie wiosną

Wczesną wiosną gdy woda jest pozbawiona intensywnych, naturalnych zapachów Karpie znacznie szybciej zlokalizują naszą przynętę i zanętę. Pozostaje pytanie czy konieczne jest stosowanie dodatkowych aromatów?

Kulki proteinowe, dip a może zanęta smużąca?

Od zawsze byłem zwolennikiem prostoty i być może przestarzałych rozwiązań. W obecnym sezonie postanowiłem to zmienić, na każdej zasiadce do miksu zanętowego dodaję odrobinę dipu lub zalewy aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność podawanej zanęty. Wczesną wiosnę staram się aby moja mieszanka pracowała we wszystkich partiach wody i dość szybko przyciągała ciekawskie Karpie.Należy pamiętać, że każda woda jest inna dlatego skład miksu zanętowego uzależniam od łowiska, pory roku jak i wielkości ryb, które będę łowił. Duża ilość leszczy, płoci i innych mniejszych gatunków potrafi skutecznie wyczyścić miejscówkę co na starcie wymusza nęcenie większą ilością zanęty lub same kulki proteinowe.

Gdy łowię w dość zimnej wodzie o temperaturze nie przekraczającej 7-8 stopni moja mieszanka jest stosunkowo drobna. W jej składzie znajdziemy głównie zanętę Lord Feeder, pellety 4S o niewielkich średnicach i rybnych aromatach oraz kukurydzę w puszce.Kolejnym dość ważnym czynnikiem jest wielkość ryb, które chcemy łowić jak i sama populacja karpi w łowisku. Gdy zależy mi na dużej ilości brań zazwyczaj daje drobną mieszankę oraz małe przynęty, takie wędkowanie w moim odczuciu bardzo przypomina łowienie na metodę tylko przy użyciu mocnych zestawów karpiowych. Oczywiście taka technika nie wyklucza łowienia dużych ryb jednak jest nie jest zbyt selektywna ale często skuteczna przy chimerycznym żerowaniu i na przełowionych zbiornikach.Wczesną wiosną dość dobrze sprawdzają mi się dwa aromaty czyli Kriller oraz Citron. Szczególnie ten drugi jest polecany na zimną wodę. Kulka posiada prosty skład i jest bardzo łowna - uwierzcie, że nic więcej nie potrzeba aby złowić karpia, oczywiście poza odpowiednim wyborem miejsca do położenia zestawu. Dość intensywny aromat cytrusów szybko rozchodzi się w wodzie wzbudzając zainteresowanie ostrożnych ryb.


Jak przygotować skuteczną zanętę karpiową?

Jak przygotować skuteczną mieszankę na wiosenne karpie? Bierzemy kulki proteinowe Citron, jedno opakowanie w rozmiarze 16mm, wsypujemy do wiaderka około 20szt całych i drugie tyle pokruszonych, dodajemy pół puszki kukurydzy, sypką zanętę, najlepiej rybną Lord Feeder oczywiście może być inna, w przypadku mulistego dna całość zalewamy dipem Citron i gotowe.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 691 606 404
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl